Jste zde: HlavníO tábořeVybavení a chod táboraPačkárna, Hyčmo a brána

Pačkárna, Hyčmo a brána

 

Packarna
Jedna z hlavních dominant tábora pod Šteflovou skálou, myslím, že ji můžeme směle zařadit hned na druhé místo za skálu samotnou. Současné dvouvěží vzniklo na místě staré Pačkárny. Stará Pačkárna dosloužila roku 2002, tento rok stála při táboře naposledy. Pak se do ní párkrát zasekly sekery vandalů a před táborem 2003 jsme ji našli ležet na zemi. Jelikož poslední záseky na ní dopadly těsně před táborem, nebylo už v našich silách postavit její kopii. Proto jsme na druhé strany brány postavili její nižší dvojče a rovnou jsme na ni napojili bránu samotnou. A jelikož ji chlapci postavili poněkud hyčmo, nikdo již jí neřekl jinak než Hyčmo. Již při stavbě Hyčma jsme věděli, že se příští rok pustíme do stavby opravdové Pačkárny na starém místě. Jak jsme řekli, tak jsme udělali. A jak tomu, nevím proč, již pod skálou bývá, každá nová stavba, která nahrazuje nějakou starou stavbu, je větší, vyšší a monstróznější. Nebylo tomu ani teď jinak.

 Nová Pačkárna je o několik metrů vyšší než ta stará. Dosahuje úctyhodných jedenácti metrů. Jsem zvědavý, jak bude vysoká další Pačkárna v řadě.:) Stavba probíhala podle předem promyšlených plánů. Hlavní stavbyvedoucí Zbyněk všemu velel pevnou rukou a stavba rychle přibývala. Základní konstrukci jsme sešroubovali na zemi. mustekPak jsme tuto konstrukci pomocí provazů, prken, našich rukou a důvtipu postavili. Cestou odspoda nahoru jsme postupně dodělávali jednotlivá patra. Zábradlí, podlahy, svlaky a vrcholem byla stříška, kterou jsme si také stloukli na zemi. Velmi snadným způsobem jsme Pačkárnu spojili  můstek s loni postaveným Hyčmem. Můstek nad příjezdem do tábora byl naším snem již řadu let. Tím naše práce na Pačkarně, kterou jsme si stanovili udělat během stavění, skončila. Pobití jednotlivých pater tyčovinou jsme si nechali na průběh tábora. Koncem tábora 2004 jsme tedy dokončili Pačkárnu do současné podoby.

Třípatrová strážní věž, ze které je nyní nejlepší výhled na Měčín, opět plní svou funkci dominanty tábora. Doufáme, že nám bude sloužit co nejdéle. Vždy? stará Pačkárna stála, co já pamatuji a to jezdím od roku 1994. Tedy přes 10let. Vstup na ní mají děti za odměnu a pod dozorem dospěláků. Není lepší odměny za odvedenou práci, než ze země koukat na ruce dětí jak se natahují z nejvyššího patra a ukazují svým kamarádům zajímavá místa v okolí tárora.

 

 

Aktualizováno 26. 2. 2013 14:21

Go to top