Jste zde: HlavníO tábořeMinulé ročníkyLegendy celotáborových her Po stopách Francise drakea - 2007

Po stopách Francise drakea - 2007

Letošní téma CETEHU nebylo těžké vymýšlet, pirátské tématiky bylo všude plno díky holywoodským Pirátům z karibiku, i když si vlastně ani nepamatuji kdo s tím přišel jako první ( myslím že Jenda, ale fakt nevim). Teď už jen vymyslet legendu. Nechtěli jsme kopírovat scénář amerického velkofilmu ( kvůli autorským právům ), hlavním důvodem proč jsme si vymysleli vlastní legendu byl ten, že děti filmy určitě dobře znaly a příběh by pro ně nebyl žádné překvapení. Nakonec jsme celotáborovou hru pojmenovali ODKAZ FRANCISE DRAKEA. Hra byla vymyšlená, takže už nám pouze zbývalo postavit tábor a přeměnit ho v přístav TORTUGA, myslím,že úpravy tábora byly letos nepřekonatelné, díky zručným rukám Zbyňdi  a spol..

     Vlastní hra začala už při odjezdu autobusu z náměstí v Pyšelích, malým pirátům se předala tajemná truhla se vzkazem, že jí mají v bezpečí doručit do přístavu Tortuga a tam jí předat komodorovi Jacku Rackhamovi. Cesta proběhla bez problému a piráti i z truhlou bezpečně dopluli do přístavu Tortuga. Tam je přivítalo osazenstvo přístavu v čele s velitelem přístavu Johnem Piknikem Silverem a krčmář Baňatý Škuner jim vysvětlil, že za stravu a ubytování musejí do týdne zaplatit. Dále následovalo rozdělení do posádek, ubytování do kajut po dvou, zevrubná prohlídka přístavu a čtení pirátského zákona, který každý pirát musel potvrdit otiskem svého prstu na papír, tím se zavazoval ,že po dobu pobytu v přístavu bude tento zákon dodržovat. Piráti se dále dozvěděli, že komodor dorazí v nejbližších dnech a že do té doby musíme truhlu uschovat v přístavu. Proběhlo slavnostní zahájení rabovací sezóny. Večer se piráti navečeřeli v krčmě U tety Hero, po té následoval odsun do kajut a spánek. Noc proběhla bez problémů.

První den od připlutí. Služba: Krakeni.

     Dopoledne jsme díky špatné viditelnosti a počasí nikam neodpluli a zůstali jsme v přístavu. Každá posádka si vymyslela své jméno ( Krakeni, Krváci, Nemrtví, Rumcajsi a Skeletons) , vytvořila  si vlajku a vyrobila si loď z kartónu. Po obědě probíhali kohezní hry posádek. Proběhlo vysvětlení pravidel hry Sextagonie a zahráli jsme si první zkušební kolo.  Účelem tohoto dne bylo vzájemné seznamování pirátů mezi sebou.   

Druhý den od příplutí. Služba : Krváci

     Dnes se nám počasí umoudřilo a mohli jsme vyrazit rabovat nějaké to dřevo do blízkých lesů, aby měl krčmář na čem vařit.  Dopoledne proběhl závod posádek v tom kdo dříve nařeže a naseká plnometr dřeva, vítěz tohoto souboje si mohl jako první vybrat barvu své posádky (letos poprvé jsme na nátlak oddíláků a praktikantů zrušili tolik neoblíbenou hnědou barvu a přidali jsme místo ní červenou). Odpoledne jsme si zasoutěžili v dalších disciplínách se dřevem. Dnešek byl prvním dnem kdy jsme mohli nasbírat první body do CETEH a zároveň body do Sextagonie. Večer proběhlo druhé kolo sextagonie a po velmi náročném dni jsme se, kromě hlídky, odebrali do hajan. Bohužel tato noc neproběhla úplně klidně, přišel zloděj a ukradl nám truhlu přímo před nosem. Na výměnu nám nechal v táboře zprávu o tom, že nemáme po truhle pátrat a ,že nemáme věřit Jacku Rackhamovi.

Třetí den od příplutí. Služba: Nemrtví

     Ráno se o loupeži truhly dozvědělo zbylé osazenstvo přístavu a přišla zpráva o tom, že se k nám blíží loď komodora Jacka Rackhama – to znamená velký problém. Tento den se měl konat první slavnostní táborák, tak někoho napadlo (už vlastně nevím koho) že by jsme komodora mohli obelstít tak, že mu připravíme na uvítanou velkou slavnost se spoustou her a scének a že pokud se bude dobře bavit tak třeba na truhlu zapomene. Dopolední program byl tedy jasný – vymyslet zábavný program k táboráku. Šlo to celkem rychle, tak jsme ještě za dopoledne stihli vyrabovat pár našich ukrytých pokladů na španělském území. Po poledním odpočinku jsme se zdokonalili v obkreslování map. Po večeři a hlavním nástupu jsme se odebrali k ohništi k prvnímu slavnostnímu táboráku. Po slavnostním zahájení dorazil komodor, vypadal opravdu strašlivě, tak jsme se ihned pustili do našeho plánu. Probíhalo to celkem dobře, ale komodor nebyl tak hloupý a brzo poznal, že tu něco nehraje. Když se dozvěděl o tom, že nám truhlu ukradli, strašně se rozlobil a dal nám ultimátum: pokud do neděle nezískáme zpět jeho truhlu, zle nás potrestá (jeho trest naštěstí neupřesnil, takže vznikly spekulace o tom, čím by nás chtěl potrestat). Komodor odplul a zbytek noci proběhl bez problémů.

Čtvrtý den od příplutí. Služba: Rumcajsi

     Ráno jsme přemýšleli o tom jak získat truhlu zpět, jenže nikoho nic nenapadlo, tak jsme to prozatím neřešili a ponechali osudu. Rozhodli jsme se vyzkoušet naše vlastnoručně vyrobené lodě a naučili se jak manévrovat kolem útesů. Za dopoledne jsme ještě stihli nasbírat ,,sud‘‘ černých jahod, ze kterých nám krčmáři upekli výborný koláč . Po odpoledním odpočinku jsme vyrazili za poklady a otestovali pevnost našich lodí. Večer proběhla sextagonie, nástup a šlo se do hajan.

Pátý den po příplutí. Služba: Skeletons

     I přesto, že se nám krátil čas do příjezdu komodora, neměli jsme ani páru o tom kde se ukrývá zloděj truhly. Proto jsme dále žili přístavním životem a čekali jestli se nad námi někdo smiluje a poradí nám kde ho hledat. Dopoledne jsme zkusili poctivě vydělat nějaké ty peníze, i když se nám to jako pirátům značně příčilo. Proběhla soutěž ve střelbě z luku a šlo se na oběd. Po obědě jsme proplouvali územím, kde nás ohrožovali ze všech stran nepřátelská děla. Po úspěšném proplutí se odehrála sextagonie, večeře, nástup a spát.

Šestý den od příplutí. Služba Krakeni

     Ráno jsme se dozvěděli o tom, že v blízkosti našeho přístavu se nachází nepřátelské město, kde by se mohla nacházet zpráva o tom, kde se ukrývá zloděj Komodorovi truhly.Začali jsme proto s obleháním a dobýváním města. Po úspěšném vyrabování jsme získali zapečetěnou zprávu. Dopoledne jsme si ještě zasoutěžili v manévrování s ponorkou a vypouštění torpéda na cíl. Po poledním klidu se strhla hádka našich kapitánů a důstojníku o uloupenou zprávu. Nezbilo nám nic jiného než o ni mezi sebou bojovat (piráti jsou už hold takový). Začala proto válka nazvaná 5 pevností, šlo v ní o to, dobýt zbylé nepřátelské pevnosti, ale také nenechat dobýt tu svoji. Bitva trvala celé odpoledne, ale nevzešel z ní jednoznačný vítěz. Nakonec se důstojníci dohodli, že se o zprávu podělíme. Zpráva byla zašifrovaná, tak proběhla soutěž mezi posádkami, kdo vyluští zprávu co nejdříve. K našemu překvapení nám psal onen údajný zloděj truhly, znovu a ještě důrazněji nás varoval, abychom po něm přestali pátrat a nezajímali se o truhlu, znovu nás upozorňoval, že to co skrývá, není nic dobrého. Večer proběhl druhý slavnostní táborák.

Sedmý den od příplutí. Služba Krváci

     Dnešní ráno bylo velice pochmurné, už dnes měl dorazit Komodor Rackham a my stále nevěděli kde se truhla nalézá. Naštěstí se nad námi komodor slitoval a poslal nám zprávu o údajném úkrytu truhly. Upozornil nás, že dnes odpoledne povane vítr tím správným směrem a budeme mít ty největší šance dohonit ho. Po obědě začlo foukat, jak komodor předpověděl a my se vydali pronásledovat zloděje. Počátečním cílem naší cesty byl Malinecký útes, bohužel lupič nám unikl před nosem, tak jsme ho pronásledovali dále přes Mechovský útes, osadu Vlků až k útesu nad Luhem. Zde jsme vysoko nad námi spatřili truhlu u které spala jeho stráž. Pokusili jsme se proplížit jeden po jednom kolem spícího strážce aniž bychom ho vzbudili.I přes pár nezdarů se nám to nakonec povedlo a my jsme se mohli i s truhlou vydat zpět do přístavu Tortuga. K večeru dorazil komodor Jack Rackham a my jsme mu mohli konečně předat truhlu. K našemu překvapení otevřel truhlu a vzal si z ní pouze pár bezcenných karet, začal mumlat něco o Matějovském útese a bez rozloučení odešel, zbytek velikého bohatství, které truhla ukrývala nám nechal. I přesto, že jsme nabyli velikého jmění, znepokojila nás komodorova touha po něčem tak bezcenném jako byly ty karty. Po dlouhém přemýšlení jsme se na nástupu rozhodli, že nenecháme komodora jen tak odejít a budeme ho zítřejšího rána pronásledovat na Matějovský útes. Po nástupu jsme se odsunuli pořadně se vyspat do svých kajut.

Osmý den od připlutí. Služba: Nemrtví.

     Dnešní plán byl zcela jasný: pronásledovat Jacka Rackhama na Matějovský útes. Jelikož jsme předpokládali že bude naše putování pokračovat do noci, zabalili jsme si věci i k přespání na cizím ostrově. Vítr do plachet nám foukal správným směrem a tak jsme se vydali za Jackem . Na místo jsme dorazili včas, Matějovský útes byl jako dělaný k tajnému pozorování a tak jsme si vyslechli tajný rozhovor mezi Jackem a zlodějem truhly. Dozvěděli jsme se že kdysi dávno zachránil Jack Rackham zlodějovi život a proto je mu stále zavázán. Zloděj mu proto i přes svůj odpor musel prozradit nějaké informace o tajemných kartách. Řekl mu o duchovi Francise Drakea, pokud ho vyvolá dozví se o tajemství které karty skrývají.,, Duch Francise Drakea sídlí na starém hradním sídle, kde F.D. skonal, pirátském ROUPOVĚ.,,
     Další směr cesty byl tedy jasný, museli jsme dál sledovat Jacka až na tajemný Roupov. Počasí nám přestalo přát a přehnala se přes naší posádku velká bouře i přesto jsme však dopluli včas na místo určení. Utábořili jsme v blízkosti hradního sídla aby nás Jack nezpozoroval. Po setmění jsme tajně vyrazili na hrad, poschovávali jsme se v hradním opevnění a čekali co se bude dít. Nečekali jsme dlouho a na místo dorazil i nám známý Jack, zamumlal pár zaříkadel a zjevil se nám Duch Francise Drakea, byl na něj opravdu nepěkný pohled. Jack ho požádal o informace ohledně jeho karet. Francis mu odpověděl, že karty v sobě ukrývají mapu k něčemu velice mocnému a že pokud to někdo najde stane se velmi mocným i on. Pak se mu ale vysmál a řekl že má pouze hrstku karet, že je jich celkem 32 a v tu ránu Duch zmizel. Naštvaný Komondor Jack po chvili také odešel a my jsme celý zmatení odešli spát do našeho provizorního tábořiště. Noc proběhla velice děštivě.

Devátý den od připlutí. Služba: Nemrtví

     Ráno jsme se probudili celý promoklý. Jelikož jsme neměli ani páru co dál dělat zabalili jsme si věci a odebrali jsme se na cestu do přístavu. Cesta trvala skoro celý den. Večer jsme si zahráli sextagonii a šli jsme, unavení po náročné cestě, spát konečně do svých kajut.

Desátý den od připlutí. Služba: Rumcajsi.

    Možnosti jak překazit komodorovi jeho plán byl jasný, najít zbytek karet dříve než on. Bohužel jsme zatím neměli ani páru kde zbylé karty hledat.
Dopoledne jsme pro pobavení odehráli pár kol sextagonie a dovyráběli jsme si admirálské klobouky. Odpoledne jsme šli identifikovat staré pirátské zlodějě a vrahy – podvratné živly. Večer proběhl jako vždy nástup a šli jsme spát. Noc proběhla bez zajímavých událostí.

Jedenáctý den od připlutí. Služba: Skeletons

     Po probuzení jsme zjistili že nám dochází pitná H2O. Naším úkolem bylo tedy nasbírat s našimi koráby co nejvíce zásob pitné vody. Po posádkách jsme se dále vydali vytvořit pár pastí proti ostatním pirátům, kteří by chtěli narušit poklidný chod našeho přístavu. Odpoledne jsme se učili manévrovat úžinou a vyhýbat se nepřátelským střelám. Večer proběhlo předání přístavu do rukou důstojníků, jelikož se všichni kapitáni, admirálové i velitel přístavu chystali druhého dne na celodenní průzkumnou plavbu po okolí.

Dvanáctý den od připlutí. Služba: Krakeni

     Po snídani jsme se pod vedením našich důstojníku vydali hledat karty, podařilo se nám jich pár najít, ale stále jsme neměli všechny. Dopoledne jsme se ještě zdokonalili v uzlování. Po poobědvání ,,Pirátské všehochuti,, jsme šli dobývat území Angličanů a Skotů. Večer, jako každý den proběhl velký nástup a předání přístavu zpátky našemu veliteli.Třináctý den od připlutí. Služba: Krváci

     Ráno po snídani jsme se vydali, již pod vedením našich kapitánů,  prozkoumat a obsadit ostrovy v nedaleké blízkosti našeho přístavu. Doufali jsme, že zjistíme naleziště zbylých karet, ale bez úspěchu. Odpoledne probíhalo přesně podle pirátských představ – nicnedělání na ,,koupališti U zájezdku,,. Po večeři proběhl velký nástup se zhodnocením dne. Po nástupu jsme šli jako každý den do kajut a spát.

Čtrnáctý den od připlutí. Služba: Nemrtví

     Probudili jsme se do krásného dne. Po snídani jsme dostali informace o ztracených pokladech ( plyšový medvídci), náš úkol byl tedy jasný – najít je. V hledání jsme byli celkem úspěšní, tak jsme se za odměnu šli vykoupat. Odpoledne se nám zbouřil krčmář a řekl, že si večeři musíme uvařit sami. Proto jsme se po posádkách vydali nejdříve ulovit , a po té i  upéct a sníst pár prasopsů nelétavých. Po setmění naši důstojníci a kapitáni dostali tajnou zprávu o zbylých kartách, proto se ještě tu noc vydali na dalekou cestu.

Patnáctý den od připlutí. Služba: Rumcajsi

     Ráno jsme se probudili bez kapitánů a  důstojníků. Na starost si nás proto vzal velitel přístavu Jenda. Dopoledne jsme na pahorkách vyzkoušeli jak ohebná jsou naše těla v proplétání končetin, zbytek dopoledne jsme se pokoušeli zamaskovat do přerostlých housenek. Po obědě se postupně navraceli naši důstojníci a kapitáni do přístavu i s několika kartami. My jsme se odebrali k zájezdku a celé odpoledne jsme se koupali. Na nástupu jsme spočítali naše již našlé karty, ale stále nebyly všechny. Chyběli nám ty, které vlastnil komodor a jedna, o které jsme nevěděli kde se nachází. Noc proběhla bez problémů.

Šestnáctý den od připlutí. Služba: Skleletons

     Po snídani jsme se vydali pátrat po komodorových kartách. Najít komodora nebylo lehké, ale nakonec jsme karty malou lstí získali. Teď už zbývalo najít poslední, 32 kartu. Odpoledne jsme se vydali k zájezdku a tam jsme zjistili, že poslední karta se nachází na dně rybníka. Z každé posádky jsme tedy vybrali ty nejzkušenější plavce, kteří se pokusí vylovit kartu ze dna zájezdku. Kluci byli úspěšní a my jsme získali všech dvaatřicet karet. Večer jsme začli přemýšlet co s nimi uděláme. Vypadali velice obyčejně, z jedné strany byly potištěny všechny stejně a na druhé straně byly obrázky starých pirátů. Nemohli jsme příjít na to, jak je v nich zašifrováno to tajemství. Při nástupu jsme si řekli, že ráno je moudřejší večera a šli jsme raději spát.

Sedmnáctý den od připlutí. Služba: Krakeni.

     Dopoledne se všechny posádky sešli v krčmě a začli se dohadovat a přemýšlet jak odhalit tajemství karet. Po dlouhém přemýšlení někoho napadlo kartu po okraji rozstřihnout. K našemu překvapení jsme zjistili, že karty uvnitř ukrývají mapu k ,,něčemu,,. Jelikož mapa byla  velice stará, spojení všech částí bylo velice náročné a zabralo to celé dopoledne. Když jsme pak celou mapu sestavili, nemohli jsme věřit vlastním očím, místo, které bylo označeno velkým červeným křížkem byl náš přístav Tortuga, konkrétně podpalubí Blady Mary. Chtěli jsme se tam všichni rozeběhnout, ale radši jsme to nechali až na setmění, kvůli bezpečnosti před komodorem, který stále prahnul po tajemství karet. Jelikož nám počasí stále přálo, šli jsme se koupat. Večer při nástupu, jsme se šli podívat k Blady Mary. V podpalubí se nacházela stará láhev se záhadným obsahem. Stále jsme měli na paměti slova zloděje karty. ,,Nepátrejte po tajemství, neukrývá nic dobrého,, Domluvili jsme se s velitelem přístavu, že láhev vrátíme zpět a budem střežit toto tajemství. Po nástupu jsme se šli ukládat ke spánku, když se najednou ozval hrozný křik. Kapitáni s partou nejstarších pirátů z posádek šli k Blady Mary a sebrali lahev. Mumlali něco o tom, že s naším rozhodnutím nesouhlasí a láhev otevřou. Než jsme stačili zakročit, povedlo se jim láhev otevřít. To co se potom dělo byla hrůza. Z láhve vyletěl kouř a něco, co se nedá ani pojmenovat. Kapitány a nejstarší piráty popadl amok a s velkým křikem opustili přístav. Nikdo nevěděl co se vlastně stalo a kam kapitáni a spol. utekli. Po poradě jsme se rozhodli, že půjdem pro radu k Francisi Drakovi, přesněji řečeno k duchu Francise Drakea. Admirál nám prozradil tajemství kde se duch zrovna nachází. V noci jsme vrazili po dvojicích k místu kde supové hnízdí, Cesta byla velice strašidelná, ale nakonec jsme všichni dorazili na určené místo. Spolu s admirálem jsme si vyslechli, že pokud neuzavřeme do zítřejší půlnoci zpět ZLO do lahve, svět bude plný ZLA a nenávisti. K tomuto obřadu, ale musíme zpět pochytat zblázněné kapitány a piráty a obřadem je také vyléčit. Předal nám k tomu kouzelný prášek, který by nám měl pomoci k pochytání ,,poblázněných,,.
    

Osmnáctý den od připlutí. Služba: Krváci

     Ráno jsme se probudili s jasným úkolem, najít kapitány a spol., měli jsme čas pouze do večera. Celé dopoledne jsme šli po jejich stopách. Jejich úkryt se nakonec nalézal kousek od tábora - u zájezdku. Pobíhali tam jak šílení, vzali jsme si proto kouzelný prášek, který jsme dostali a všechny jsme jím posypali, naštěstí to fungovalo a oni byli zas normální. Odpoledne jsme strávili jak jinak než u zájezdku a připravovali jsme se na večerní obřad. Večer po nástupu jsme rozestavěli louče do předem určeného obrazce. Doprostřed jsme přivedli kapitány a spol. a začali jsme přeříkávat zaklínadlo. Když jsme dořekli poslední slovo, začaly lítat kolem nás světla a ZLO se vrátilo zpět do lahve. Velitel přístavu láhev uzavřel a ukryl zpět do Blady Mary. Tímto byl obřad u konce. Naším úkolem je teď chránit tajemství  před lidmi, kteří by chtěli získat tajemnou láhev…..

Devatenáctý den od připlutí. Služba: Nemrtví

     Tento den se nesl v duchu příprav na poslední táborák a dokončovala se soutěž o nejlepšího táborníka – piráta. Večer při táboráku proběhlo vyhlášení výsledků.

 Dvacátý den od připlutí – den odjezdu.

 

     Uteklo to jako voda a přišel poslední den tábora roku 2007.
Při posledním slavnostním nástupu jsme předali uhlíky z posledního táboráku dětem co mohly jet naposledy ,,jako děti,, tj. Štěpán Lorenc, Pepa Čelikovský, Michal Dvořák.  Zazpívali jsme si Ročník 47 a Valčík na rozloučenou a s přáním shledání  příštího roku na stejném místě jsme si zakřičeli táborový pokřik.

 

Aktualizováno 26. 2. 2013 13:57

Go to top