Pán Prstenů - 2003

Zobrazit fotografie k tomuto článku ve fotogalerii.  

Najít inspiraci v příběhu J.R.R.Tolkiena není příliš velký problém,ten nastává, když nemáte tu možnost jako filmoví tvůrci zasadit ho do krajiny Nového Zélandu a musíte si vystačit se šumavskou přírodou a táborovými možnostmi.

S Milánkem jsme na letošním tématu, Pán prstenů, pracovali dlouho a promýšleli ho do posledních detailů. Proto také realizace přímo na táboře proběhla bez velkých komplikací, a to i díky velké přízni počasí.

Abychom měli ve Středozemi na čem vařit jídlo, uspořádali jsme první den po příjezdu tradiční dřevařský pětiboj!

A poté jsme se již plně věnovali tématu. Najít v úplné tmě(se zavázanýma očima) Glumův prsten není jednoduchý úkol, a proto ho také zvládlo jen pár členů společenstva!

Když jsme již prsten našli museli jsme ho přenést přes Gluma a tudíž jsme museli správně zodpovědět jeho všetečné otázky.Cestou na poradu do Roklinky k moudrým Elfům, jsme si sestavili mapu Středozemně, abychom se mohli vydat na cestu do Mordoru!

Mlžné hory byly na této cestě první překážkou, vyrobit si nosítka a ze sněhových závějí vynést společnými silami všechny členy oddílu, není tak lehké jak vypadá! A otevřít bránu Morie už vůbec ne!

Další noc nás navštívil Smegól. Vydali jsme se po jeho vzkazkách a krvavých stopách. Čich a zrak byly smysly, bez kterých bychom se těžko obešli.

Jednotlivé rasy Středozemně mají své specifika, proniknout do nich byl náš další společný úkol. Nabyté zkušenosti z předchozí hry jsme využili v další, kde jsme měli získat kouzelnou hůlku pro Gandalfa od Sarumana. Návštevou u Éoméra, Galadriel, Arwen, Legolase a Pipina jsme výměnou spousty věcí nakonec hůlku i s kouzelným skřetím pergamenem pro Gandalfa získali.

Abychom se mohli později vypravit na pomoc Gondoru jako Aragorn. Museli jsme najít materiál na plachty a postavit lodní stěžně.

Společenstvo prstenů muselo na své cestě svést nejednu bitvu. Do cesty se nám postavili zlí Nazgúlové. Vypátrat jejich pevnost a určit jejich počet byl úkol jednotlivých průzkumných skupin. Ostatní členové oddílu zatím připravovali střelivo na Nazgůli (mocné hadrové koule).

Potom všechny oddíly spojily své síly a pod vedením Aragorna (Vojty) se vydali dobýt nazgúlskou pevnost na Supí skále. Boj to byl dlouhý s mnoha převraty. Ale nakonec jsme oněch sedm Nazgúlů zničili.

Letošní třídenní pu?ák měl pracovní název Po stopách Bilba Pytlíka za pokladem draka Šmaka. Podívali jsme se do jeho jeskyně (vápencové doly u Lorety jižně od Klatov). Zážitek plný emocí nenechal nikoho klidným!!!! Počasí nám přálo,a ni jedna kapka deště nespadla.

Vyzkoušet naší orientaci mělo elfí bludiště u prvního dubu.

Elfové při svém stěhování poztráceli spousty cenných věcí. Nemaje dost vlastního času vyzvali všechny obyvatele Středozemně k pomoci. Sami Elfové hlídali poctivost hledačů, mezi kterými se našlo pár nepoctivců a tak začal velký elfí hon. (hra od M.Zapletala – Safari).

Praktikantský den patří k těm oblíbenějším.

Přechod přes bažinu s různými počty nášlapných kamenů, kde se někdy nedostávalo na všechny členy oddílu a tudíž museli být neseni na zádech svých statnějších členů, vyvolalo velký smích v řadách přihlížejících.

Rozdělat ohniště ve výšce 30 cm a přímo nad středem vodního toku není tak jednoduchý úkol a zavěsit nad něj kotlík a ještě uvařit vajíčko na tvrdo, to se zdá jako nadlidský úkol.

Obrázková štafeta nadchla i ty nejmladší členy oddílů. Zapamatovat si obrázek, běžet a nakraslit ho dalšímu členovi štafety je poněkud obtížné, a proto se původní drak měnil ve velrybu, psa a spousty dalších neidentifikovatelných příšer.

Oddechový den a výlet do Klatov byl přijat velice vlídně!

Rozluštit poslední vzkazky a vydat se na závěrečnou cestu do Mordou, vhodit prsten do ohně Mordoruiny byl již ůkol pouze pro Froda, my jsme ho však doprovodili až na místo a z bezpečné vzdálenosti jsme jeho poslední čin na této cestě pozorovali. (Ohňostroj na Ptíně již nikdy nedělám-pozn.metodika).

Přespat před branami Mordoru a vrátit se do Kraje. Jak jednoduché, ale to by Kraj nesměl být obsazen Sarumanem.Svést poslední bitvu o Kraj byl již opravdu poslední úkol.

Sbalit se a nasednout do autobusu s myšlenkou: A jaké to asi bude za rok?

Aktualizováno 26. 2. 2013 14:02

Go to top